Splácíte hypotéku, najednou jste ale zjistili, že by se vám hodily nějaké peníze navíc. Na dokončení stavby vám totiž finance nevyšly. Co teď? Zkuste požádat o navýšení hypotéky.
Jak na navýšení hypotéky?
O navýšení hypotéky můžete požádat v případě, že zástava je dostatečně vysoká, banka vás shledá jako bonitního klienta a zároveň jste dosud řádně a včas úvěr spláceli. Místo, abyste pak platili dva úvěry, budete splácet jen jeden. A je jedno, zda vám peníze nevyšly na dokončení stavby, garáž, bazén, nebo třeba jen na zvelebení zahrady.
Počítejte s tím, že podmínky se u jednotlivých bank liší a každá žádost se posuzuje individuálně.
Nenechte si ujít novinky z hypotečního a realitního trhu – pro kupující i profesionály.
Jaké jsou možnosti navýšení hypotéky?
- Navýšení stávajícího hypotečního úvěru, který již splácíte. A to jak v době fixace hypotéky, tak v jejím průběhu. Počítejte s tím, že opět projdete schvalovacím procesem, kdy si banka ověří vaši bonitu i hodnotu zastavené nemovitosti.
- Refinancování hypotéky u jiné banky a její navýšení. Novým úvěrem pak splatíte stávající hypotéku a finance navíc použijete na rekonstrukci, dokončení stavby, bazén apod.
Související pojmy
Banka
Finanční instituce, u které si finance můžete uložit nebo naopak vypůjčit, se označuje jako banka.
Zástava nemovitosti
Banka při poskytnutí hypotéky podstupuje riziko, že klient nesplatí vypůjčenou částku určenou na pořízení vlastního bydlení.
Bonita
Každý poskytovatel úvěru se vystavuje riziku, že nezíská vypůjčené peníze zpět.
Doba fixace
Zajímá vás, co znamená a co je doba fixace u hypotéky? Pak zbystřete! Při sjednávání nové nebo