Plánujete si pořídit nemovitost, kterou nebudete využívat k vlastnímu bydlení, chcete ji pronajímat? Když na ni nemáte dostatek finančních prostředků nebo jen nechcete všechny volné prostředky jen tak investovat, může být ideálním řešením investiční hypotéka.
Co se ukrývá pod pojmem „hypotéka na investici“?
Investiční hypotéku můžeme také označit jako hypotéku na investici, případně jako hypotéku na pronájem. Je totiž vhodná k financování koupě bytů, rodinných domů, rekreačních chat i komerčních objektů určených k pozdějšímu pronájmu.
Nenechte si ujít novinky z hypotečního a realitního trhu – pro kupující i profesionály.
Taková nemovitost se pak stane pravidelným zdrojem příjmu a její cena časem poroste. Tím se zvýší i hodnota vašeho majetku.
Kdo si může investiční hypotéku sjednat?
Zájemce o hypotéku na investici musí být plnoletý a způsobilý k právním úkonům, zároveň musí mít dostatečný a pravidelný příjem, nesmí mít záznam v trestním rejstříku. Když navíc doloží nájemní smlouvu s budoucí nájemníkem, banka může zohlednit i budoucí příjem z pronájmu.
Víte, že ve větších městech příjem z dlouhodobého pronájmu většinou bezpečně pokryje pravidelnou měsíční splátku hypotéky?
Související pojmy
Doba návratnosti investice
Návratnost investice vyjadřuje čistý zisk nebo čistou ztrátu vůči počáteční investici, udává se v procentech a můžete ji najít pod zkratkou ROI.
Pasivní příjem
Ptali se vás v bance, zda máte nějaký pasivní příjem? Nebo jste na tento pojem narazili v žádosti o
Investiční byt
Investičním bytem rozumíme
Investiční úvěr
K financování investic se zpravidla používá investiční úvěr, kdy banka půjčuje finance na základě investičního záměru a další projektové dokumentace a údajů jako studie proveditelnosti,